29.02.2020
Трипільська школа-інтернат відкрилася в 1960 році. Того року ми, діти і підлітки, рятуючись від колгоспної неволі і злиднів, прибули в Трипілля із збіднілих сіл і селищ Київщини. А варто згадати, що в хатах тоді майже скрізь долівка була із глини і щотижня її чернили (мазали) розчином піску, глини і кізячка. Коло печі стояв піл із дощок зроблений, на якому і спали діти покотом, укриті ряденцем. Над полом висіла жердка – двометрова вишмугляна деревина, з якої звисав якийсь одяг та щось із постелі. На всю хату один стіл і в ясно освітленому гасовою лампою колі схилилися три чубаті голівки. Це я з братами виводимо чорнилом (і самі в чорнилі) літери, слова і речення у розлінієних зошитах…