Виявляється і до лаптів Росія нічого немає

Вже доведено, що матрьошки, балалайка, пельмені, які Росія вважала своїм народним здобутком, насправді зовсім не російські. Розвінчується міт і про те, що нібито лапті  їх народне взуття.


Чули російську народну пісню «Лапти, да лапти, да лапти мои»?.. Однак лапті носили тільки фіни, це фінське національне взуття. Вся територія «золотого кільця» Росії – це територія фінських та угорських народів (мордва, мурома, весь, чудь, в'ятичі, пермь, комі і т.д.).


Історик Г.Н. Лукіна у своїй роботі «Назви взуття в давньоруській мові» вказує, що Давня Русь взагалі не знала слова «лапоть»: самої назви такому взутті як «лапоть» не відзначено в жодній з давньоруських пам'яток, так як руси робили своє взуття тільки зі шкіри. Це підтверджують також численні прадавні зображення мешканців нашої землі скитів (русів).  Проте слово «лапотнік» було відомо вже в XIV столітті: ним руси називали фінів – мордву Московії, ерзя Ерзя-Рязані, мурому Мурома та інших, які ходили у взутті, сплетеного з лика – в лаптях.

Як показали дослідження найвідомішого археолога А.В. Арцихівського, у стародавньому Новгороді найчастіші знахідки – залишки шкіряного взуття. При сотнях знайдених фрагментів шкіряного взуття сліди лаптів були виявлені тільки один раз – і явно є тут чужорідним Новгороду елементом, який заселили колись вихідці з київських земель.

В археологічному комплексі «Берестя» в Бресті, де відкрито поселення наших предків X-XI ст., археологи знайшли тільки шкіряне взуття – близько півтори сотні зразків, включаючи взуття для однорічних немовлят. І жодного лаптя.

Парадокс виникає в тому, що, всупереч фактам, лапті продовжують вважати «російським взуттям», хоча це фінське взуття, а неосвічені художники, ілюструючи, наприклад, побут стародавнього Новгорода, всіх жителів обов'язково взувають у лапті, хоча в Новгороді їх ніхто не носив.