Рідний наш батьку Тарасе! В 187-у річницю Твоєї ери літочислення оновленого українського слова і думки пробую осінити Твоїх нащадків, здеморалізованих чужинцями і своїми півукраїнцями, світлом волі і мудрості Твоєї, ненависті і любові, жорстокості і ніжності, надії і віри Твоєї. Бо Ти і Україна, бо Ти і Людина - одна сутність життя вічного, буття людського завжди вдосконалюваного Твоєю мудрістю божественно-щедрою на святу правду, що служить нам обороною, захисною бронею від нашестя сили чужорідної вірусно-підступної.
Хочу говорити з Тобою, батьку Тарасе, словом тихим, довірливим маленької людини не з показових пишних державних трибун з титулованими персонами на них та панами в залі палаців, запрошених перепустками слухати про Тебе і рукоплескати тим, яким Ти заповідав: "Бодай кати їх постинали!" Хочу погомоніти вечірньою журливою щирою розмовою в простій українській хаті, в стривоженій сьогоденними негараздами української сім'ї, де дитиною слухав Тебе, де ллються сльози, де тихо співають, де внуки казкою входять в життя, а марево долі утомлених виводить із хати у вічність, до Твого буття...
Думаю, що народився Ти, батьку Тарасе, із слави предків святих, муки кріпаків-ровесників та надії нащадків прийдешніх. Ця божественна національна трійця Духу, вийшовши на світову дорогу гуманістів-богатирів, сплавилась у діамант душі твоєї, що горить вогнем оновлення життя, пам'яті, дії роду нашого на землі і в небі, освітлює шлях в майбутнє і ріднить нас з далеким минулим.
І ми, Твої нащадки, народжені для щастя, добра і слави Вітчизни нашої, не станемо ніколи такими, допоки не опромінимось вогнем духу Твого для дій сущих, відважних, щоденних, повсюдних; допоки не впровадимо в життя нову науку з шкільної лави - культуру особистості і національної пам'яті (за наукою Твого учня Лева Силенка).
Думаю тихо. Куди тільки не зараховували Тебе, батьку Тарасе, яких ознак і відзнак не ліпили до Тебе "генерали" пера, кадила від учених культури, науки, ідеологи партноменклатури і попократії. Як тільки не орієнтували народ розуміти Тебе: то мужицький, то обмежений націоналіст, то безмежний інтернаціоналіст, то гайдамака, недостойний зватись християнином, то щирий християнин...
А Ти, незбагненний без цілісної української державної свідомості, залишався сам собою однаково величним і любимим народом, залишався просто поетом в українських рушниках на святому місці у кожній українській хаті і терпеливо чекав свого часу та грізним чеканням наближав його.
Час біжить, часи міняються: "Все йде, все минає - і краю немає..." Ти, немов живий, терпів усі наруги разом зі своїм народом. Кожен завойовник України намагався експлуатувати Тебе однобоко на свою користь, тобто поневолювати українців самим же Шевченком, бо без Кобзаря утримати довго в ярмі народ України - неможливо. Але неволя накинена народу підступною "волею" є дуже небезпечною і тривалою.
Від Твоєї мудрості - заповіту нащадки задумалися над зухвалою духовною експансією греків, над фальшуванням ними нашої історії, над осміюванням нас же самих і наших богів. Ти послав світлий перший промінь у вогонь переоцінки духовних вартостей України:
Моя ти любо ! Не хрестись ,
І не кленись , і не молись
Нікому в світі ! Збрешуть люде ,
І візантійський Саваоф Одурить !
Не одурить Бог. Карать і миловать не буде :
Ми не раби його - ми люде !
Ми людьми були і ними повинні стати з світлом волі Твоєї, батьку Тарасе. Тебе боліло рабське тавро, прибите нашому народу, волелюбному споконвік, лицемірними греками. Згадую тепер і червонію із сорому за вчинок київського князя Володимира, могутнього володаря непереможних русичів, що впав на коліна перед шаманом розпусної Візантії і зламав хребет на рабську покірність своєму народу.
Володимир з колін піднявся Базілім (царком) - рабом Візантії, а його народ, "розп'ятієм добитий", донині залишився травмованими напівукраїнцями. Але духовне ярмо українців тримається на заляканій глупоті, котру невдовзі спалить вогонь Твоєї мудрості, батьку Тарасе.
Твоя діяльність співпала з розцвітом рабської неволі нашого народу. І яке ж то треба отримати в спадок - від предків геніально-божественне прозріння, щоб з-під товщі вікової брехні, наклепів, обмов відчути, що оті гречкосії є нащадками аристократів світу, що в товщі чорнозему, в могилах спочиває найстаріша цивілізація світу - наша:
В непробудному Китаї ,
В Єгипті темному , у нас
І понад Індом і Євфратом ...
Чи методом поетичної гармонії, чи інтуїцією, наділеною предками, ось так змалював панораму свого бачення найстаріших земних цивілізацій Шевченко без археологічних розкопок і лінгвістичного дослідження "Ведів", "Книги Велеса", "Авестів", індійських книг, Шумерії. Теперішня новітня наука, що досліджує стародавні цивілізації, час від часу поправляє черговість виникнення і розквіту первісних земних культур і, нам на радість та гордість, видатні світові вчені пальму першості віддають Мізинсько-Трипільській найстарішій культурі світу. Ось в полі цього розуміння поетова думка, що
У нас Воля виростала ,
Дніпром умивалась
проростає коренем в глибину сивих . віків і розпускає буйноквітучу крону самобутньої слави й достоїнства, що зобов'язує сучасників пошановано поставитися до минулого предків, критично глянути на свою поведінку, відкинути рабські ознаки і формувати плем'я славних нащадків. За Шевченком нам слід переосмислено ставитися до своєї історії, сприймати її, як "поему вольного народа!", а не як історію покірних темних рабів чи іноді збунтованих хлопів-запорожців або обдурених червоних козаків і січових стрільців. Цікаво піти за думкою тією і задуматися: а на що вперше впав би Твій зір, зосередилася увага? Мені чомусь здається, що - на ниву освітню, ниву свідомості, котру засівав дорідним зерном з-під серця. Бо всі інші здобутки чи втрати є похідними від свідомості народу:
Розвернися ж на всі боки ,
Ниво - десятинно!
Та засійся не словами ,
А розумом , ниво !
Шевченко беріг нашу ниву свідомості, відважно, мудро, сміливо полов бур'ян і нам цей заповіт передав, щоб з чужого поля брати мудрість, а не насіння чортополоху.
Несли , несли з чужого поля
І в Україну принесли
Великих слов велику силу ,
Та й більш нічого ...
Так було при Твоєму житті, а ще гірше коїться сьогодні, бо селекція бур'янів для української ниви свідомості розробляється провідними кланами світових розбійників. Вся ота чужорідна, руїнна швидкоросла сила, зафарбована під рідний тон, то в одежі "святих", то модерних "спасителів-реформаторів", то від неоапостолів "живої етики" (ніби існує мертва) модерного реріхівського осколку іудаїзму в інтернаціональному лаху. Вся ота армія бур'янів від мікро до макро дії, ніби рятуючи нас і наші душі, фактично (і це зло Ти громив і нам заповів так робити!) сіє загноєну тупоту з її заздрісними родичами, щоб в скорому часі нами ж угноїти наш славний чорнозем і задушити бур'яном Твою ниву, батьку Тарасе. Але захисний шевченківський імунітет, надіюсь, спрацює на користь нашої всенародної перемоги...
Чогось настирливо повертає мене думка у своє дитинство-молодість і згадую Шевченка недавніх радянських часів. Вірю, що то був час найвищої культової слави поета. В той час Шевченко сіяв славою, величністю божественною і був найближче до всестороннього повного і правильного сприйняття народом України і світу. Це був час добросовісної академічної праці науковців над спадщиною Шевченка. Але ореол слави поета в надмірному світлі партійних прожекторів сліпив політичну правду і в такий спосіб Шевченко затемнювався, власним світлом величі, а родовід "молодшого брата" позбавляв пріоритету навіть там, де він був очевидним...
І замість поправити недоліки політичні, в час розрухи у незалежній Україні переорали навиворіт Шевченкову ниву. Над поетом-Пророком чиниться зухвала наруга, що переходить в глум, а глумитися над Шевченком, то – зневажати його народ, його державу і пора кликати народ "до сокири", захищати волю, правду і своє життя.
Хто стане з Шевченком на повний зріст і словом вогненним, правдивим покличе народ на духовну революцію, щоб осягнути волю і владу для народу, той переможе і буде тішитися квітучою новою українською нивою.
Так, це, вважаю, - правдиве шевченківське слово для дії, для перемоги неминучої, хоча не легкої, в наш підступний час...
Шукаю тихо далі, батьку Тарасе, в слові Твоєму зброю та орієнтири для переможного ходу, бо інакше - край, обвал держави з народом одуреним, засліпленим, заляканим, збовванілим через втрату духовних орієнтирів волі.
Страшно впасти у кайдани ,
Умирать в неволі ,
А ще гірше - спати , спати
І спати на волі ...
Шевченко знав (а ми не втямим), що ми втратили достойність самобутню, втратили державу, бо програли битву духовну не на землі на бранному полі, а в ілюзорному небі. Тому ділом і словом поет просто йшов до правди на землі, до щирого патріотизму, як найвищої святості і цінності людського життя:
Я так її , я так люблю
Мою Україну убогу ,
Що проклену святого Бога ,
За неї душу погублю !
Щоб мати силу на землі, виробити єдність народу, треба не по-рабськи молитися, а уміти правильно розставити цінності людські і божественні в житті народу так, як заповів поет-Пророк рідний:
Як понесе з України
У синєє море
Кров ворожу ... отойді я
І лани і гори -
Все покину , і полину
До самого Бога
Молитися .., а до того -
Я не знаю Бога .
У наш час, час останнього попівського реваншу розумію, що понесеться з амвонів на газету за Шевченкові слова "Заповіту", які попи вигризли зухвало зі співу цього прекрасного твору не тільки ритуального, але й повчального.
Не бійтеся чорноризних п'явок, Шевченко не є безбожником, він мав своє, рідне розуміння Бога:
Молітесь Богові одному ,
Молітесь правді на землі ,
А більш на землі нікому
Не поклонітесь .
Все брехня –
Попи й царі .
До Шевченка треба ставитися чесно, щоб стати достойним народом у світі. Треба пам'ятати, що поет ніде і ніколи прихильним словом не відізвався не те що про дяків, попів, але й, як знаємо, про ченців, пап та патріархів. Його прекрасна поема "Марія", де Марія - уособлення долі української матері, яка забуто вмирає під тином, а не в обіймах Єгови-Саваофа, отримала попівське прокляття. Його безневинний "Кобзар" попи палили й забороняли читати в школах. Поет в години душевних тривог звертається не до жерців Бога Христа (сина Єгови), а до національного духовного провідника - волхва:
Заворожи мені , волхве ;
Друже сивоусий .
Шевченко в неволі 145 років тому не поетичним римованим рядком (де можуть шукати спекулянти зачіпок у формі), а болючою сухою прозою в російськомовному "Щоденнику" записав: "Во имя святое, имя ваше так называемые учители вселенские подрались, как пьяные мужики, на Никейском вселенском соборе. Во имя ваше папы римские ворочали земным шаром и во имя ваше учредили инквизицию и ужасное автодафе. Во имя же ваше мы поклоняємся безобразним суздальским идолам и совершаем в честь вашу безобразнейшую вакханалию... Удивительно, как тупо человечество".
Таки думаю, що найбільша наруга над пам'яттю Шевченка чиниться в наш час, в час, коли прокидаються "раби, невольники недужі", що завжди звикли спати в неволі своїй "мов свиня в калюжі". Оті "невольники" - найстрашніше поріддя нашого народу, бо з них ростуть прислужники різнобарвні (теперішні "патріоти"!), борці каламарні, язикаті, сито годовані "кровію людською", що "за шмат гнилої ковбаси" і матір віддадуть, а не те, що Твою чесну славу будуть боронити, батьку Тарасе.
Щоб упокорити народ, треба покірною зробити його історію, треба затуманити від народу його правдоносних бунтівних і гордих пророків вигідним паразитам і покорителям "вшануванням" пам'яті їхньої. Ось в такий хитрий спосіб Шевченкове слово і вогонь душі його гаситься, а поет позірно бовваніє в монументах по селах, містечках, де попи з "явленими" і хрестами збираються правити заупокійні панахиди. І коли поет просив цього інвентарю християнського бачити біля пам'яті своєї? Ніколи. Навпаки:
' Просвітися !.. Будем , брате ,
З багряниць онучі драти ,
Люльки з кадил закуряти ,
Явленими піч топити ,
А кропилом будем , брате ,
Нову хату вимітати :
То чому ви, безличники і безбожники, "вшановуєте" світлу пам'ять Шевченка-єретика, а нашого - Пророка, творця духовної волі? По якому праву, наперекір Конституції України, в школи, державні заклади разом з Шевченком приперлась апостольська братія з своєю "святою" атрибутикою, з п'яними дяками, від котрих (на наше щастя!) молодий Тарас утік, а тепер на довгій посмертній дистанції вони догонили його?..
Хто рахує народні кроваві, мозолисті гроші, викинуті в таку економічну скруту на церкви, каплиці і інші попівські "святощі"? За яким правом повикидали книги з бібліотек, очистили архіви, вигнали дітей із садочків справедливо націоналізованих (як власності народу) державою у мафіозних владик і переданих народу для духовної волі? Подумайте, люди, що в ті споруди загнали архиєреї тепер? Невігластво і "більше бачиться нічого"...
Вся сьогоднішня попівська ейфорія з викачуванням народних грошей для палаців, храмів, "святих" пам'яток абсолютно нічого спільного не має з вірою в Бога, зі справжньою побожністю в самому ж християнському вченні...
Батьку Тарасе, десять років минуло, як на третьому томі обірвалось видання Твоїх скарбів духовних у 12-томному академічному виданні. Нема на цю побожну справу паперу, фарби, грошей. Натомість паперовий мотлох завалив ринок. Це є справжня війна паперова, яка формує злочинний світ нашого народу і засипає дорогу до рідної ниви Твоєї жужелом, бо преса тепер, як і була в нас, залишилася однопартійною, тільки теперішня партія - грошовий мішок...
Думаю гнівно. Шевченко умів ненавидіти брехню, ненавидіти остогидле, диявольське поріддя серед людей, бо спрагло бажав обновити наш рід достойністю:
... Не вам !
Не вам , в мережаній лівреї
Донощики і фарисеї ,
За правду пресвятую стать
І за свободу . Розпинать ,
А не любить ви вчились брата !
О роде суєтний , проклятий ,
Коли ти видохнеш ?''
Чи пізнаєте в цих гнівних словах Шевченка себе, теперішні "побожники" (колишні войовничі атеїсти), "патріоти"-"братолюбці" ненажерливі? Загибель ганебна вашого "роду суєтного, проклятого" неминуча, бо "поступ виростає на могилах, як пшениця на зораній ниві", - за думкою Івана Франка. Могили порожні, як іронію долі, рід "донощиків і фарисеїв" сам собі уже насипав перед своєю кончиною, ще й увіковічнив, прибив їх хрестами (іншого героїчного чи божественного знаку цей рід не тямить) і відспівав по собі панахиди. Ритуал похоронний завершено. Далі справа за невідворотним поступом часу, який невблаганний, бо з ним "сонце йде - і за собою день веде", веде день священної духовної волі України, день духовної революції, про котру грають сурми Тараса Григоровича Шевченка.
Категорії